odstranění plísně Praha

Štítila jsem se vzniku plísní, proto jsem si nechala udělat prevenci jejího vzniku

Nechci znít jako nějaká fiflena, ale odjakživa mám strašný odpor ke špíně. Nemyslím to ve smyslu, že bych se uklízení vyhýbala. Právě naopak. Gruntuju jak divá, aby to v bytě nezašlo do fáze nějaké viditelné špíny. To mi přijde opravdu odporné. Nechutné. Oklepu se vždycky, když na to jen pomyslím. Nejsem jinak takový pedant. Pokud jsou v bytě neuspořádané, či dokonce poházené nějaké věci, tak jsem s tím v pohodě. To mi nevadí. Ale chomáč prachu či vlasů mi udělá zimnici na zádech. Brrr. To opravdu nesnáším.

Jak se pojistit proti novotvorbě plísně na zateplených fasádách v Praze

Z dětství si pamatuju, že jsem z této mé trochu posedlosti nerada jezdila k babičce na prázdniny. Ona totiž bydlela ve starém domku a tam byla všude po zdech plíseň. A já to nesnášela, bylo mi z toho špatně. Představa, že bych měla někde v bytě plíseň je mi dosti proti srsti. Takže když jsem na internetu zjistila, že existuje firma zabývající se prevencí vzniku plísní, neváhala jsem. A firmu jsem ihned oslovila s prosbou o pomoc. Jmenuje se Čištění fasád Praha. Po telefonu jsme se domluvili na aplikaci prevence.

A SERVIS LIPKA totiž poskytuje revoluční nátěr LSG. Tedy nátěr proti plísním, po jehož aplikaci nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Tento nátěr je velmi univerzální. Protože zahrnuje veškeré potenciální mikrobiální napadení, nejen samotné plísně. Já jsem laik, žádný biolog, takže těžko říct, co mou zeď napadne. Zda plíseň nebo třeba kvasinky. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů. A nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení.

Pro buňky vyšších organismů je LSG nátěr stoprocentně bezpečný. Což je velmi důležitý fakt. Bez tohoto bych do toho nešla. Životnost nátěru se pak pohybuje podle klimatické námahy, obvykle to však je v rozmezí čtyř až šesti let. Ale vydrží v omezené míře navíc přibližně deset let. Garantovaná záruka je pak klasicky dva roky. LSG nátěr proti plísním je nejúčinnější prostředek k trvalé ochraně proti mikrobiálnímu napadení. Myslím, že u mě v bytě žádná plíseň ani další mikrobiální napadení nemají šanci.

Tento nátěr proti plísním se aplikuje přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se vytvoří omyvatelný a transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. Což je podstatná vlastnost zejména pro venkovní prostory. LSG nátěr je totiž aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. Bydlím v nájmu, tudíž jsem řešila pouze interiér.