čištění podlah Praha

Hloubkové strojové čištění si poradí s každou podlahou

 

Pravděpodobně, většina z nás má před očima obrázek spojený s čištěním podlahy. Kbelík, voda, saponát, pořádný kartáč, ohnutá záda a nekonečná dřina, dřina a ještě jednou dřina… Takové namáhavé čištění podlahy bylo ještě do nedávna zcela všedním a prakticky jediným účinným receptem. Zkrátka jiné alternativy neexistovaly.

Kotoučový stroj jako King Kong rozdrtí špínu

Bohužel, většinou tyto kalvárie nepřinášely přesvědčivý výsledek – spíše naopak. Pocity z takto vyčištěné podlahy nepřinášely zdaleka to, co od nich člověk – byť se sebe více snažil – očekával. Jednoznačně – podlaha má každého především potěšit svým vzhledem a čistotou. A nejen to. Podlaha musí disponovat odolností, praktičností a svou funkčností při každodenním užívání.

Pokud bychom chtěli laicky „poškádlit múzu,“ určitě by podlaha měla unést radosti i starosti, přičemž se na ni její majitel může spolehnout nejen dnes, ale zrovna tak zítra i za mnoho let. Nemělo by být vůbec rozhodující, o jaký typ podlahy se jedná. Vinyl, dřevo, plovoucí podlaha, laminát, beton, dlažba, přírodní kámen – všechny tyto, a mnohé další kombinace se snad ani nedají spočítat….

Úklidová a čistící společnost A SERVIS LIPKA se podmanivému světu podlah věnuje více jak dvacet let. Má proto svým způsobem právo – ale zejména povinnost – mluvit o podlahách jako zkušený profesionál, který je má do puntíku „přečtené.“

Nedá se popřít, že drtivá většina klientů do interiéru vybírá svou podlahu dle několika klíčových parametrů. Většinou se jedná o podlahy odolné, velmi praktické a snadněji ošetřovatelné. Mají lepší schopnost „přežití,“ tedy pokud je porovnáme s ostatními druhy podlahových krytin, jakými jsou například koberce. Zde hraje také klíčovou roli skutečnost, že dnešní podlahy mají velice estetický, až nadčasový vzhled.

Samozřejmě, že vše, co zde bylo řečeno – je do písmene pravda. Přesto by se pravidelné ošetření a pečlivá údržba neměla podlahám vyhýbat. Ať se nám to líbí, či nikoliv – každá podlaha musí každý den a čtyřiadvacet hodin – unést trvalou zátěž všeho druhu. Proto je logické, že by se jí určitá dávka péče neměla upírat.

Pokud tedy máme v bytě, nebo třeba v kanceláři – precizně položenou podlahu z kvalitního a prověřeného materiálu – existuje reálný předpoklad, že nám bude bez problémů sloužit velmi dlouhou dobu, možná i celý život. Proto nesmíme zapomínat na její citlivou a obezřetnou údržbu. Vždyť, i ta nevyšší kvalita u těch nejlepších věcí, vyžaduje svoji dávku pozornosti.

Nemusíme proto chodit dlouho kolem „horké kaše.“ Je všeobecně dobře známá skutečnost, že technologicky adekvátní ošetření podlahy jejím vlastnostem pouze a jen prospívá. Stručně řečeno, pokud se o podlahy přiměřeně staráme, případně tuto starost svěříme do rukou odborníků – získáme jeden, velice zásadní předpoklad. Podlaha nám bude spolehlivě a bezchybně sloužit velmi dlouhé období. To je také důvod, proč jsme si vlastně toto řešení vybrali, že?

Rozhodně nechceme, aby tyto řádky vyzněly jako poučování. Skutečný profesionál a odborník každému rád potvrdí, že zde jednoznačně platí jedno krátké, ale mnoha generacemi odzkoušené ponaučení. Žádnou podlahu nikdy nečistěte neprověřeným, technologicky nejasným způsobem! Opravdu žádnou…

Pravdou je, že v současnosti každý klient může na webu najít doslova záplavu firem, které se problematice podlah věnují. Prakticky každá z nich slibuje, že právě ta jejich metoda je skvělá, výjimečná a účinná. Takže, právě od té jejich metody – může zákazník očekávat pouze a jen jedinečný výsledek s výraznou finanční úsporou k tomu…

Přes všechny tyto lákavé návrhy, by rozhodně měl klient zůstat pevnýma nohama na zemi. Opět se plně potvrzuje ono legendární rčení – nikdy nejsem natolik bohatý, abych si mohl dovolit kupovat laciné věci. Ať tak, či onak – skutečná a spolehlivá kvalita vždy vyžaduje vyšší náklady. Ovšem vědomí, že právě moje podlaha je dokonale ošetřená a 100% funkční, za to určitě stojí.

Faktem stále zůstává, že podlahy a podlahové krytiny jsou – a to již ze své podstaty náchylné k poškození. Zejména, pokud se s nimi zachází nešetrně a neodborně. Snadno si tak můžeme na podlaze způsobit škrábance, skvrny nebo mapy. V krajním případě ji můžeme i odepsat úplně. Mluvit nyní o tom, jaký finanční obnos obnáší nevyhnutelná výměna podlahy za novou, potom rozhodně není tématem pro slabší povahy, tím méně pro naše peněženky…

Všeobecně se tak ustálil názor, že pro skutečně čistou a kvalitně udržovanou podlahu je nejlepší pevná ruka profesionála a zkušeného odborníka. K tomu je ovšem nezbytné přičíst moderní strojové postupy a čistící technologie s přiměřeně výkonnou, ale šetrnou chemií. Takto nastavená trojkombinace vytváří správné předpoklady k docílení úspěšného výsledku.

Pro odborníky nic nového, ovšem pro nás ostatní určitě dobrá zpráva. Úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění podlah Praha u každé své zakázky využívá spolehlivý a výkonný jednokotoučový stroj. Ten je nejen základem vlastní čistící metody, ale zároveň ji pevně posouvá o úroveň výše – oproti podobně zaměřeným firmám na úklidovém trhu.

Tento výjimečný čistící stroj, pomáhá společnosti A SERVIS LIPKA hloubkově, ale rovněž detailně vyčistit jakýkoliv typ podlahy. Zkušení a odborně vyspělí pracovníci zahajují proces hloubkového čištění důkladným a pečlivým vykartáčováním celé podlahové plochy. Plně při této nesmírně důležité činnosti využívají čistících schopností vysoce účinné chemie, která je navíc vůči povrchu podlahy neuvěřitelně šetrná.

Další, stejně tak důležitou fází čistícího procesu, je využití extrémně silného průmyslového vysavače. Díky jeho soustředěné energii se pracovníkům A SERVIS LIPKA daří spolehlivě a bezezbytku odstranit všechny uvolněné nečistoty, dlouhodobě zašlapanou špínu, i odolnou a nepříjemnou mastnotu.

Při důkladném odsávání je povrch podlahy zbaven i přebytečné vody, která na podlaze zůstala z předchozí operace drhnutí. To umožňuje speciální, byť celkem jednoduchá technická úprava vysavače. Pružná a odolná hubice je opatřena gumovými lištami, pomocí kterých je veškerá voda z podlahy spolehlivě odstraněna.

Po pečlivém vysátí povrchu je již klientova podlaha hygienicky čistá a vydezinfikovaná. Přesto vzápětí následuje ještě jedno umytí celé podlahy čistou vodou. Touto operací jsou spolehlivě neutralizovány případné neblahé účinky posledních zbytků chemického prostředku. Poté se již nechá podlaha pečlivě vyschnout.

Při krátkém shrnutí můžeme konstatovat, že jedinečný a výkonný jednokotoučový stroj, je na trzích úklidových služeb ve střední Evropě považován za unikátní zařízení. Svou výjimečnou účinností spolehlivě zvládne jak celkové, tak také detailní vyčištění jakékoliv podlahové plochy. Zde lze hledat příčinu konkurenčních výhod společnosti A SERVIS LIPKA před ostatními firmami v těchto čistících oborech.

Vosk a impregnace je jako neporazitelná obrana

Po technické stránce toto zařízení představuje masivní stroj s pracovní hmotností cca 50 kilogramů. Při své úspěšné činnosti plně využívá silného přítlaku, který je směrován na rotační kotouč s čistícími kartáči o průměru 45 centimetrů.

Odborníci, kteří tento stroj ovládají, jsou zkušenými profesionály s dlouholetou praxí. Mají dokonale osvojeny všechny postupy a kroky dané technologie, což představuje záruku kvalitních a stabilních výsledků – k plné spokojenosti každého klienta. Každý z našich profesionálů má komplexní přehled o používání chemických prostředků a jejich vhodnosti bezpečné aplikace – na každý konkrétní typ čištěné podlahy.

Úklidová a čistící společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění podlahy Praha, čistí podlahy svých klientů především použitím zásaditých druhů chemie. Pokud to ovšem vyžaduje situace – pracovníci neváhají použít ani chemické prostředky s kyselým profilem. Ty jsou především, díky své síle, aplikovány na podlahy, které byly znečištěny při stavebních činnostech nebo rekonstrukcích.

Kyselé chemické látky jsou velmi vhodné na likvidaci zbytků vápna, cementu, betonu a případně dalších stavebních materiálů. Ovšem – pozor! Kyselé chemické prostředky nelze použít na kameninové podlahy a podlahy z přírodního kamene. Velice silné účinky kyselých prostředků představují vážné riziko jejich poškození. Jsou známy i případy, kdy podlahy z kamene byly nevratně zničeny!

Stejná důslednost výběru funguje i při použití čistících kotoučů a kartáčů. Všechny tyto druhy a typy speciálních kartáčů, musí být vysoce účinné, ale také adekvátně šetrné. Proto jsou záležitostí specializovaného výběru – s dokonalou a odbornou znalostí všech používaných povrchů podlah.

Mnozí klienti se na firmu A SERVIS LIPKA PRAHA obracejí s nepříjemnými stížnostmi, že firma, která jim podlahu čistila – zanechala po sobě spíše problémy, než-li jakýkoliv dobrý pocit. Hrubá špína byla sice odstraněna, ovšem povrch podlahy zůstal nevzhledný až hrubý, mnohdy i mechanicky poškozený.

Pejsci na vyčištěné podlaze

Pejsci na vyčištěné podlaze

Naše odpověď je prostá – příště nechť každý klient pouze spoléhá na skutečné profesionály! Takovými odborníky plně disponuje např. společnost A SERVIS LIPKA. Při jejich kvalitní činnosti – s využitím jednokotoučového čistícího stroje a speciální čistící chemie – nikdy nedochází k žádnému poškození ošetřované plochy. Naše prověřená technologie a konečný výsledek uspokojí i nejnáročnějšího klienta.

Jemné, kvalitní, a přitom velice účinné štětinky pečlivě vybraných kartáčů, které při strojovém čištění používáme, jsou šetrné a spolehlivě dosahují těch nejkvalitnějších výsledků. Garantujeme, že jejich mechanický krouživý pohyb nikterak nezatěžuje povrch čištěné podlahy – tím spíše, aby je jakkoliv poškodil.

Pro každou vyčištěnou a vydezinfikovanou podlahu je ovšem nesmírně důležitý samotný závěr celého technologického procesu. Tím je, bez jakýchkoliv pochybností navoskování, nebo-li zakonzervování podlahy. Úklidová a čistící společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění a voskování podlah Praha aplikuje tuto důležitou etapu své čistící technologie – procesem tzv. fluatace.

Technicky se v podstatě jedná o jednoduchý postup. Na precizně ošetřenou a suchou podlahu, specialisté A SERVIS LIPKA postupně a systematicky nanášejí jedinečný průmyslový polymer pomocí speciálního účelového stroje. Podlaha se navoskuje odolným a velice kvalitním chemickým voskem – což je klíčový moment – který výrazně prodlužuje životnost každé podlahy.

Společnost A SERVIS LIPKA si je plně vědoma důležitosti navoskování podlahy. Každému svému klientovi proto tento klíčový krok při ošetření podlahy – plně doporučuje! Průmyslový polymer, čili vosk dokáže svými vlastnostmi zabezpečit, že si dokonale čistá podlaha zachová dlouhodobý, elegantní a čistý vzhled.

V převážné většině případů ošetřujeme podlahy pololesklým, popřípadě matným voskem. Právě tento polymer se nám výjimečně dobře osvědčil. Míru funkčnosti těchto výtečných vosků, včetně jejich praktických výhod, si nemohou vynachválit ani naši klienti.

Pečlivě ošetřená podlaha si díky kompaktní vrstvě ochranného vosku dlouhodobě uchovává svoji nově získanou čistotu. Výjimečnou vlastností navoskované podlahy je bezpečný pohyb pro každého jejího uživatele. Polymer zajistí každému typu podlahy optimální elastičnost a protiskluzové vlastnosti. Tato skutečnost představuje stěžejní parametry kvalitně ošetřeného povrchu.

Díky odolnosti vosku, se klientova podlaha snadno nepoškrábe a zůstává dlouhodobě zářivě lesklá. Navíc, zmiňovaný protiskluzový efekt mimořádně zvyšuje bezpečnost každodenního užívání. To samozřejmě velice oceňují zejména rodiny s dětmi, senioři nebo instituce, kde se denně pohybuje velké množství lidí.

Společnost A SERVIS LIPKA dokonale vyčištěnou podlahu nejčastěji voskuje dvakrát až třikrát. Hlavním cílem je vytvoření jednolité a kompaktní pevné vrstvy. Ta nejen, že odolá běžnému namáhání, ale kvalitním způsobem zajistí pružnost, protiskluzové vlastnosti a ochrání dosažený perfektní vzhled podlahové plochy.

Na zakonzervování podlahy A SERVIS LIPKA používá mimořádně kvalitní pololesklý, nebo matný vosk německé výroby. Jedná se o značku PKD, která představuje skutečně odolný, moderní a spolehlivě fungující typ polymeru. Právě pro celou řadu svých praktických výhod, je pro zákazníka jednoznačným přínosem.

Zodpovědně lze prohlásit, že každý klient, který využil nabízené technologické možnosti v podobě voskování podlahy průmyslovým polymerem, již za pár dní plně ocenil všechny přednosti takto ošetřené podlahy. Každodenní ošetření podlahy se podstatně zkrátí a je nesrovnatelně komfortnější. Navíc se zbaví nepříjemných stop na podlaze, které vznikají při chůzi na boso. Vosk tuto estetickou a hygienickou vadu účinně eliminuje.

Pro krátkou ilustraci – uveďme nyní několik faktů z nedávné zakázky, kterou jsme realizovali manželům ve větší rodinné vile. Manželský pár se na nás obrátil s žádostí, zda bychom nevyčistili jejich podlahy v celém domě. Paní, kterou měli dlouhodobě sjednanou na úklid, jim nemohla být – kvůli nemoci – aktuálně k dispozici. Sehnat kvalitní náhradu není přitom vůbec jednoduché…

Rádi jsme se této role ujali a domluvili podrobnosti. Manželé byli ochotni počkat, neboť rozsah čištění nebyl právě malý. Pro naši firmu A SERVIS LIPKA je ovšem vždy na prvním místě klient. Proto jsme se již – za necelých pět dní ohlásili u vstupních dveří krásné vily.

Musíme uznat, že podlahy ani nebyly příliš znečištěné, neboť se o ně, již zmiňovaná paní vzorně starala. Přesto jsme je naším jednokotoučovým strojem a kvalitní chemií důkladně vyčistili, takže jsme jim plně vrátili původní lesk.

Pečlivě nanesená kompaktní a pevná vrstva matného vosku – čistotu a konečnou kvalitu každé z podlah dokonale zvýraznila. Nezbývá než dodat, že radost z dosaženého výsledku byla určitě oboustranná. Jedině spokojený klient je vždy pro společnost A SERVIS LIPKA a jeho pracovníky tou největší odměnou.