Mytí oken Praha

Úskalí při čištění oken ve výškách ve městě, přikovaný agresivní městský spad na skle

Jsme úklidová firma A SERVIS LIPKA s více než dvacetiletou praxí v oboru a za tento čas jsme si již osvojili cenné zkušenosti. Naší výsadou je profesionální tým odborníků, který je naprosto úžasný. Pro svou práci je zapálený a vždy odvede stoprocentní výkon. Jméno naší společnosti je Čištění oken Praha. Jedním z aspektů naší firmy je mytí a leštění oken, a to také včetně výškových prací. Konkrétně se jedná o komplex služeb – mytí oken, čištění oken a leštění oken.

Jakou chemii rozpustíte vodní kámen a rezistentní atmosférické nečistoty z oken

Vždy samozřejmě také včetně péče o komponenty oken, tedy například rámy a parapety. Příkladem naší služby může být mytí oken u výškové budovy polikliniky. Okna šla umýt zevnitř budovy jen částečně, takže to se na nich docela podepsalo. A uklízečky měly strach se nějak víc vyklánět, aby umyly co největší skleněnou plochu. A je jen jedině dobře, že se do toho nepustily. Jelikož se jedná opravdu o nebezpečný zákrok.

Nešlo tak ani o to, že tam nedosáhly, ale o to že tyto skleněné plochy nešly běžně umýt, musela použít silná kyselá chemie, která rozpustila ten souvislý nános vápenatých prvků vodního kamene a zabetonovaného městského spadu smogu. My jsme na činnosti ve výškách zařízeni. A to jak technikou – ve výškách pracujeme podle daného terénu buď pouze speciálními výsuvnými tyčemi, nebo zdvihacími plošinami a v nejnáročnějších případech k zákroku přistupují naši horolezečtí pracovníci se speciálním vybavením.

V některých případech se může jednat o kombinaci několika postupů tak, aby se naši pracovníci k čištěnému povrchu dostali co nejblíže, a tudíž aby byl výsledek naprosto perfektní. Naši pracovníci jsou na tuto práci profesionálně vyškolení. Tudíž opravdu výrazně nedoporučujeme pokoušet se profesionální výškovou práci nahradit laickým přístupem k danému místu. Svoji profesi provádějí již řadu let, jsou tedy v oboru velmi zkušení. Ale zejména striktně dodržují bezpečnost práce. Ta je pro nás velmi důležitá.

Speciální kyselá a zásaditá chemie na po stavební úklidy a odstraňování graffiti se nám osvědčila daleko více nežli užívání všelijakých chemikálií určených k leštění. Tyto „šidítka“ totiž skla sice vyleští, ale jen „na oko“ a tedy na krátký čas. Jelikož brzy zejména vlivem povětrnostních podmínek vystoupí zbytky leštidla a na oknech to vytvoří nevzhledné šmouhy a mapy. Leštění na sucho po užití silné a kvalitní chemie na rozpouštění smogu a vodního kamene je sice fyzicky náročnější postup, ale to nám rozhodně nevadí, protože okna vydrží mnohem déle čistá.