čištění fasád v Praze

Na nové dlažbě se nám rozlezla plíseň. Čištění fasád Praha nás jí naštěstí zbavil

V prostoru mezi kuchyní a obývákem jsme si nechali udělat novou dlažbu. Máme tedy obývák normálně spojený s kuchyní bez dveří, takže jsme chtěli, aby dlažba hezky navazovala. Doteď jsme měli v obýváku koberec a v kuchyni takovou rohož jen přes linoleum. Ono to linoleum bylo i pod kobercem v obýváku. Ale není vůbec hezké. Je staré, uprostřed pokoje slepované. A vzor taky nic moc. Tak jsme se rozhodli po těch letech, že vyhodíme koberec. A odstraníme i linoleum pod kobercem. A namísto toho si necháme všude udělat dlažbu.

Čím odstranit černé plísně ze zateplených fasád ze severních stran

Tedy jeden druh dlažby jak v obýváku, tak v kuchyni. Bohužel nám radost z nové podlahy moc dlouho nevydržela. Na dlažbě s vytvořila plíseň. Vůbec netušíme, jak je to možné. Sami jsme se do ničeho pouštět nechtěli. Možná kdyby to byla stará podlaha, tak bysme i něco riskli. Takto jsme se ale báli, abychom si novou dlažbu neponičili. Tak jsme se s mužem shodli, že je potřeba si na to zavolat odbornou pomoc. Abychom si podlahu opravdu nějak trvale nezničili. Proto manžel hledal na internetu firmy, které se zabývají právě bojem s plísněmi. Nevěděli jsme, podle čeho si firmu vybrat, tak jsme začali pročítat recenze.

A podle těch nejpozitivnějších jsme se také nakonec rozhodli. Vybrali jsme osvědčenou firmu Čištění fasád Praha, která se právě na boj s plísněmi zaměřuje. A na svém kontě měla tato firma samé pochvalné recenze. Zákazníci si chválili jak perfektně odvedenou práci, tak vstřícnou komunikaci. Pracovník z A SERVIS LIPKA nám po telefonu vysvětlil, že k plísni zřejmě došlo kvůli zvýšené vnitřní vlhkosti. Společnost A SERVIS LIPKA patří v Česku k předním firmám, které se úspěšnému boji a likvidaci plísní věnuje už mnoho let.

Proto jsme se nebáli svěřit naši podlahu těmto odborníkům. Pracovníci A SERVIS LIPKA také popisovali, že řešení plísní laickým způsobem často nedopadá dobře, plísně jsou totiž komplexem přírodních, chemických a systémových vlivů. To my jsme si mysleli, proto jsme nic neriskovali. Odstranění a likvidace těchto nežádoucích a nepříjemných projevů si proto vždy vyžaduje odborný a profesionální přístup. A A SERVIS nás naštěstí ošklivých plísní opravdu zbavil. V praxi to probíhalo tak, že se nejprve mechanicky odstranily biologické nečistoty. Na to použili pracovníci A SERVISU kartáč. Následně se povrch nechá vyschnout a poté se na něj aplikuje vhodný dezinfekční přípravek.

Ten se aplikuje na suchý povrch pomocí štětce, někdy ale používají také váleček nebo nástřik. Poté se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. Po této fázi jsme si ještě nechali nanést preventivní krok, aby se u nás plíseň znovu neobjevila. Jedná se o speciální nátěr v podobě průmyslového polymeru LSG. Nanesený nátěr LSG je schopný účinně zamezovat vlhkosti, která je základním spouštěčem tvorby zelených sanitrů a zároveň odstraní vznikající mikrobiální napadení. A SERVIS deklaruje, že na žádném povrchu, který je ošetřen a chráněn nátěrem LSG nemají plísně, řasy, bakterie, houby ani kvasinky žádnou šanci přežít.